کابینت ممبران یکی از محبوب ترین انواع کابینت های موجود در بازار است. جزئیات و زیبایی این کابینت ها باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر خرید آن ها باشند. درب کابینت ممبران، اصلی ترین بخش این کابینت ها محسوب می شود. این درب ها به دلیل داشتن ظاهر شیک و منحصر به فرد، می توانند باعث زیباسازی آشپزخانه شوند. پس اگر به دنبال خرید کابینت های ممبران برای آشپزخانه خودتان هستید، ابتدا باید درب آن را انتخاب کنید.
تولید درب کابینت ممبران به گونه ای انجام می شود که شاهد مقاومت بالایی از درب ها هستیم. به همین خاطر است که کابینت های ممبران، در گروه کابینت های عمری قرار می گیرند و بسیار مقاوم هستند. در ادامه این مقاله در مورد انواع درب کابینت ممبران، خرید اینترنتی این درب ها و قیمت آن ها صحبت می کنیم.

درب کابینت ممبران

درب کابینت ممبران چیست؟

حتما تا به حال مدل های کابینت ممبران را در سبک دکوراسیون آشپزخانه ها نگاه کرده اید. این کابینت ها سبک خاصی از کابینت های موجود در بازار هستند که با بدنه بسیار شیک و خاص طراحی می شوند. انتخاب کابینت ممبران برای یک آشپزخانه کلاسیک و نئوکلاسیک، گزینه بسیار خوبی است. ولی اگر می خواهید با کابینت های ممبران آشنایی پیدا کنید، باید در مورد درب نصب شده روی آن بدانید.
درب کابینت ممبران بخش اصلی کابینت های ممبران محسوب می شود. این درب ها ظاهر بسیار شیکی دارند و می توانند با ساخته شده از چند لایه چوب و یک لایه پلاستیک از جنس پی وی سی مقاومت بسیار خوبی نیز داشته باشند. درب های کابینت دارای برجستگی های خاصی هستند. برخی از برجستگی ها با اشکال هندسی و برخی دیگر با مدل های متنوع دیگری طراحی می شوند.
انتخاب بهترین مدل درب کابینت بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. اگر می خواهید از زیبایی درب های کابینت استفاده کنید، کافیست که مدل های متنوع درب های کابینت را در بازار بررسی کنید. سپس، می توانید بر اساس ابعاد کابینت و بدنه آن، بهترین مدل از کابینت های ممبران را انتخاب کنید.

برتری های درب کابینت ممبران چیست ؟

تا به حال شده به درب کابینت نگاه کنید؟ احتمالا شاهد زیبایی منحصر به فرد این درب کابینت ها بوده اید. اما چیزی که باعث محبوب شدن درب های کابینت ممبران شده است، فقط زیبایی نیست. عوامل متعددی وجود دارند که باعث شده اند این درب ها در میان انواع دیگر درب های کابینت موجود در بازار محبوب شوند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • مقاومت در برابر رطوبت

مهم ترین برتری درب های ممبران نسبت به سایر درب ها را می توان مقاومت بالای نسبت به رطوبت و آب دانست. این نوع به دلیل داشتن یک لایه پی وی سی، می توانند به خوبی در برابر رطوبت مقاومت کنند. این ویژگی برای یک کابینت در آشپزخانه فوق العاده است. پس اگر در محیط های مرطوب زندگی می کنید یا می خواهید یک کابینت آشپزخانه با مقاومت بالا داشته باشید، کافیست که درب کابینت ممبران را انتخاب کنید.

 • زیبایی منحصر به فرد

زیبایی درب کابینت به دلیل داشتن برجستگی ها و طرح های متنوع بسیار زیاد است. این درب های کابینت به دلیل داشتن ظاهر شیک و خاص، می توانند زیبایی بیشتری به آشپزخانه ها بدهند. وجود جزئیات زیاد درب کابینت مدل ممبران، باعث زیبایی این درب ها شده است.

 • تنوع در رنگ و مدل

تنوع درب ها در رنگ و مدل بسیار زیاد است. به طوری که می توانید مطابق با سلیقه شخصی خودتان، بهترین مدل از درب ها را انتخاب و برای آشپزخانه خودتان مورد استفاده قرار دهید. مزیت وجود تنوع در درب های کابینت ممبران این است که می توانند با هر سبک دکوراسیونی مطابقت پیدا کنند.

خرید درب کابینت ممبران

اجزای درب کابینت های مدل ممبران

اصلی ترین بخش کابینت ممبران، درب آن است. اما اگر بخواهید جزئیات بیشتری به کابینت اضافه کنید، می توانید یک سری اجزای دیگر را به درب های کابینت مدل ممبران اضافه کنید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • ستون

ستون یکی از انواع اجزای کابینت ممبران است که می تواند در کنار همه قطعات کابینت مورد استفاده قرار گیرد. ستون ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و می توانند همرنگ با رنگ درب انتخاب شوند.

 • پیشانی

پیشانی یکی دیگر از مدل های قطعاتی است که برای کابینت ممبران مورد استفاده قرار می گیرد. پیشانی می تواند در بالای هر بخش از کابینت مورد استفاده قرار گیرد. زیبایی پیشانی ها در کنده کاری هایی است که روی آن ها انجام داده شده است.

 • نمای ویترین

نمای ویترین در واقع نوع خاصی از انواع درب کابینت است. این درب به طور کامل با چوب پوشیده نشده است و دارای فضای باز برای مشاهده داخل کابینت است. این درب های کابینت را می توان با چوب در محل مورد نظر نصب کرد.

 • تاج پاخور

تاج پاخور یکی از جذاب ترین قطعات در درب کابینت ممبران است. این تاج ها با ظاهر بسیار شیکی طراحی می شوند و می توانند در پایین کابینت ها، زیبایی فوق العاده ای ایجاد کنند.

 • گل و سرستون

گل و سرستون یکی دیگر از انواع اجزای درب کابینت است که به صورت منبت طراحی می شود. گل و سرستون می تواند با داشتن ظاهر برجسته، زیبایی فوق العاده ای به کابینت های ممبران بدهد. پس اگر به دنبال شیک کردن کابینت ممبران خود هستید، می توانید از گل و سرستون استفاده کنید.

بررسی انواع طرح درب کابینت با روکش ممبران

کابینت ممبران از جمله کابینت های محبوب در بازار کشور ایران است که با درب های خاص طراحی می شود. درب کابینت به دلیل داشتن ظاهر بسیار شیک، می تواند به آشپزخانه ها روح تازه ای بدهد و باعث زیبایی آن ها شود. اگر به دنبال خرید درب کابینت هستید، می توانید انواع درب کابینت ممبران از لحاظ طرح و مدل را انتخاب کنید.

درب کابینت ممبران چیست
اما فارغ از این موضوع، انواع درب کابینت ممبران بر اساس نحوه باز شدن نیز به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شود. بسته به نیاز و شرایط آشپزخانه، می توان هر یک از انواع این درب های کابینت را برای آشپزخانه ها خریداری و مورد استفاده قرار داد.

 • درب های ریلی کابینت ممبران

یکی از انواع درب ها، درب های ریلی هستند. همانطور که از نام این مدل از درب های کابینت ممبران مشخص است، این درب ها به صورت ریلی تولید شده اند. یعنی اینکه می توانند به صورت ریلی باز و بسته شوند. از معایب این سبک از درب کابینت ممبران، می توان به عدم امکان باز کردن دو درب کابینت مجاور هم به صورت همزمان اشاره کرد. این درب های کابینت بیشتر برای آشپزخانه های کوچک که امکان باز کردن درب ها به صورت لولایی وجود نداشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

 • درب های لولایی کابینت ممبران

درب های لولایی، از جمله درب های محبوب و رایج برای ساخت کابینت های ممبران هستند. همانطور که از نام این درب ها مشخص است، به صورت لولایی باز و بسته می شوند. درب های قدیمی کابینت ها معمولا بدین شکل ساخته می شدند. این درب ها می توانند برای انواع آشپزخانه های بزرگ و کوچک گزینه خوبی باشند. اگر فضای جلوی کابینت ها باز است، می توانید از این سبک درب ها استفاده کنید. از مزیت های این درب ها را می توان به سادگی باز و بسته شدن آن ها و امکان باز و بسته شدن چند درب در کنار هم اشاره کرد.

 • درب های اتوبوسی کابینت ممبران

درب های اتوبوسی از جمله درب های رایج برای کابینت هایی است که در بالای آشپزخانه قرار می گیرد. این درب ها به گونه ای باز می شوند که هیچ فضای اضافه را اشغال نمی کنند. به راحتی می توانید با باز کردن آن ها، شاهد بالا رفتن لولای درب کابینت باشید و از فضای زیر کابینت استفاده کنید. درب های اتوبوسی برای کابینت های پایینی کاربرد چندانی ندارد.

پیشنهاد میکنیم مطلب : کابینت نئوکلاسیک را نیز مطالعه نمایید.

معرفی انواع طرح درب های ممبران

کابینت های ممبران به دلیل داشتن ظاهر شیک و منحصر به فرد، محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده اند. به طوری که اکثر مردم برای بازسازی خانه و یا انتخاب کابینت های آشپزخانه، به سراغ کابینت های ممبران می روند. چیزی که کابینت ممبران را از دیگر کابینت ها متمایز می کند، دربی است که روی آن قرار می گیرد. در واقع بدنه و بخش اصلی کابینت ممبران، همانی است که برای کابینت های دیگر وجود دارد. اما درب کابینت، متفاوت از درب کابینت های دیگر موجود در بازار است، می توان آن را بر اساس نیاز خریداری کرد.
طرح و مدل درب کابینت در بازار کشور بسیار زیاد است. این یعنی اینکه می توان مطابق با سبک دکوراسیون داخلی و سلیقه شخصی، هر یک از این درب ها را خریداری کرد و مورد استفاده قرار داد. به طور کلی می توان گفت که انواع طرح های درب کابینت ممبران به دو دسته طرح های کلاسیک و نئوکلاسیک تقسیم بندی می شوند که هر کدام خصوصیات و ویژگی های خاص خودشان را دارند.

اگر از یک آشپزخانه‌ی یک‌نواخت خسته شده‌اید و دلتان کمی سرگرمی بی‌دردسر می‌خواهد، می‌توانید با خیال راحت به سراغ این نوع درب کابینت ممبران بروید و تا ساعت‌ها مشغول خیال و تصویرسازی بشوید. این نوع از درب ها بسیار طرح های متنوعی دارند. طرح های برجسته و فرورفته تکراری که برای افراد زیادی جذاب است. این طرح ها با طرح و رنگ چوب، حس طبیعت را در خود دارند.

درب های کابینت در یک چشم بهم زدن می تواند کل ظاهر کابینت و حتی آشپزخانه شما را دچار تغییرات چشم گیری کند، شاید مدت هاست به فکر تغییر دکوراسیون هستید ولی از پس هزینه های سنگین آن بر نمی آیید، تعویض درب کابینت می تواند بخش اعظمی از تغییرات دلخواه شما را برآورده کرده و مبلغ زیادی از بودجه تان را نیز حفظ کند، در این مقاله از شرکت آفاق چوب با ما همراه باشید.

قیمت درب کابینت ممبران + مشاوره خرید رایگان

محاسبه قیمت اغلب بر اساس میزان طراحی صورت گرفته، مواد سازنده و متراژ آن تعیین می شود، هریک متر از آن شامل 40% از کابینت دیواری و 60% از زمینی است و مواردی از قبیل یراق آلات، زیر چراغی و تاج و پاخور، درب کابینت ممبران و صفحه کابینت را در بر می گیرد، شایان ذکر است که قیمت هر طراحی متفاوت بوده و اغلب در طرح های شلوغ بالاتر است.

قیمت به شکل حدودی به شرح زیر است:

1. ام دی اف با درب پولیشی: به طور کلی به صرفه ترین نوع درب است اما بسته به موارد یاد شده قیمت های آن متغیر است.

2- کابینت ام دی اف با درب چوبی: شروع قیمت این کابینت از سه برابر مدل MDF درب با روکش پی وی سی است.

3- کابینت ممبران MDF: قیمت این نوع کابینت ممبران حدودا یک و نیم برابر بیشتر در مقایسه روکش پی وی سی است.

4- درب با روکش پی وی سی ممبران و ام دی اف: قیمت متوسط

شما عزیزان می توانید با خرید و نصب کابینت ممبران، خانه ای منحصر به فرد و زیبا داشته باشید، شما با خرید این محصول با هزینه ای بسیار پایین تر صاحب کابینتی کلاسیک خواهید شد، کابینت ممبران را می توان در هر آشپزخانه ای به آسانی نصب کرد.

جهت اطلاع دقیق از قیمت درب کابینت می توانید با شرکت آفاق چوب تماس حاصل فرمایید.

منبع : Homel

امتیازدهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *