کابینت ها از اصلی ترین اجزای آشپزخانه به شمار می روند و در محیط آشپزخانه فضای زیادی را اشغال می کنند به همین دلیل بهتر است در زمان انتخاب مدل کابینت حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. امروزه انواع مدل کابینت نئوکلاسیک ، ممبران و… تولید شده اند. با توجه به اینکه طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل بهتر است شما در زمان انتخاب طرح و رنگ کابینت حساسیت لازم را به خرج دهید. در ادامه این مطلب قصد داریم به سوال متداول کابینت ممبران بهتره یا نئوکلاسیک پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کابینت ممبران بهتره یا نئوکلاسیک ؟

کابینت ممبران و نئوکلاسیک از پرطرفدارترین انواع مدل های کابینت به شمار می روند. ممکن است در زمان انتخاب کابینت آشپزخانه این سوال برای شما پیش بیاید که کابینت ممبران بهتره یا نئوکلاسیک ؟ در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که هر یک از این مدل کابینت ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. اگر تمایل دارید برای آشپزخانه منزل تان یکی از این دو مدل کابینت را انتخاب کنید بهتر است اطلاعات لازم را در مورد آن ها بدست آورید.

تفاوت کابینت ممبران و نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک یکی از جدیدترین سبک های کابینت می باشد. برای طراحی این مدل کابینت از ترکیب سبک های کلاسیک و مدرن استفاده شده است. اگر تمایل دارید آشپزخانه منزل تان را به فضایی با دکوراسیون ساده و در عین حال شیک تبدیل کنید کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می تواند برایتان بهترین انتخاب باشد.
قبل از اینکه برای خرید کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک تصمیم بگیرید بهتر است با ویژگی های این سبک کابینت آشنا شوید. از مهم ترین ویژگی های کابینت نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. روی درب این مدل کابینت حکاکی های ساده ای وجود دارد. در نتیجه می توان گفت طرحی که روی درب ایجاد شده است ساده و ظریف می باشد. در طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از تزیینات اضافه استفاده نمی شود.
 2. در طراحی این سبک کابینت خطوط منحنی و دایره ای به چشم می خورند.
 3. رنگ هایی که در طراحی کابینت نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند دارای هارمونی ملایم و سرد می باشند.
 4. کابینت های نئوکلاسیک به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت امتداد تا سقف آشپزخانه را داشته باشند. در نتیجه با نصب این مدل کابینت ها، در آشپزخانه فضای بیشتری را در اختیار خواهید داشت.
 5. از این سبک کابینت می توان در فضای آشپزخانه های خیلی بزرگ یا کوچک استفاده کرد.
 6. دستگیره های کابینت نئوکلاسیک تاثیر زیادی روی زیبایی طرح کابینت دارند. جنس دستگیره های این نوع کابینت اغلب سرامیکی هستند و در انواع رنگ ها و طرح های متنوع تولید می شوند.

برای طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از چه متریالی استفاده می شود؟

برای ساخت کابینت نئوکلاسیک اغلب از چوب طبیعی استفاده می شود. ممبران نیز یکی دیگر از انواع متریال های پرکاربرد برای طراحی کابینت های آشپزخانه محسوب می شود. قیمت ممبران مقرون به صرفه تر از چوب می باشد. به همین دلیل امروزه از متریال ممبران در طراحی کابینت های نئوکلاسیک استفاده بیشتری می شود.

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک از انواع مدل کابینت هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. بیشتر افراد تصور می کنند که این دو مدل کابینت با یکدیگر تفاوت زیادی ندارند در حالی که تفاوت های زیادی بین کابینت های نئوکلاسیک و کلاسیک وجود دارد.

از مهم ترین فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کابینت آشپزخانه کلاسیک جزو مدل های شلوغ و پرکار به شمار می رود. در طراحی این سبک کابینت انواع طرح های کوچک و درشت به چشم می خورند. کابینت نئوکلاسیک برخلاف کابینت های کلاسیک دارای طرح های ساده و ریز است. در طراحی این مدل کابینت طرح های خیلی شلوغ به چشم نمی خورد.
 • کابینت کلاسیک به دلیل داشتن طرح های شلوغ برای آشپزخانه های بزرگ انتخابی مناسب می باشد. از کابینت های کلاسیک نمی توان برای آشپزخانه ها با فضای کوچک استفاده کرد. کابینت های نئوکلاسیک دارای طرح ها و تزیینات ساده می باشند این مدل کابینت ها تا سقف امتداد دارند به همین دلیل برای استفاده در آشپزخانه های کوچک و بزرگ مناسب هستند.
 • نگهداری و نظافت کابینت های کلاسیک بسیار دشوارتر از کابینت های نئوکلاسیک است.
 • با توجه به اینکه کابینت های کلاسیک دارای تزیینات شلوغ و پرکاری هستند به همین دلیل قیمت آن ها از انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بیشتر است.
 • کابینت آشپزخانه کلاسیک جزو سبک های کلاسیک و قدیمی به شمار می رود اما کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از سبک های مدرن و کلاسیک می باشد.
 • اگر کابینت آشپزخانه کلاسیک را برای نصب در آشپزخانه انتخاب کرده اید باید دکوراسیون سایر بخش های منزل تان را هم به صورت کلاسیک طراحی کنید. در صورتی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از کابینت نئوکلاسیک استفاده کرده اید می توانید طرح سایر وسایل آشپزخانه را از بین طرح های مدرن و سنتی انتخاب کنید.

نئوکلاسیک یا ممبران

فرق کابینت نئوکلاسیک و ممبران

کابینت ممبران جزو سبک هایی است که بیشتر در خانه ها با دکوراسیون کلاسیک اجراء می شود در حالیکه از کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می توان در منازل با دکوراسیون های کلاسیک و مدرن استفاده کرد. امروزه استقبال از مدل کابینت آشپزخانه ممبران کمتر شده است. در حالیکه کابینت با سبک نئوکلاسیک توجه افراد با سلیقه های مختلف را به سمت خود جلب کرده است.
کابینت های ممبران در برابر رطوبت و گرما دارای مقاومت کمی هستند. کابینت های نئوکلاسیک در برابر هرگونه عوامل محیطی دارای مقاومت بیشتری می باشند.

یکی دیگر از انواع فرق کابینت نئوکلاسیک و ممبران قابلیت تغییر و نوسازی می باشد. کابینت های ممبران دارای قابلیت نوسازی و ترمیم نمی باشند در حالیکه کابینت های نئوکلاسیک را می توانید به راحتی ترمیم و نوسازی کرد. کابینت های نئوکلاسیک در انواع رنگ های متنوع تولید می شوند و همین ویژگی باعث برتری این نوع کابینت ها نسبت به کابینت های ممبران شده است.
در نتیجه در پاسخ به سوال به کابینت ممبران بهتره یا نئوکلاسیک ؟ می توان گفت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت آشپزخانه ممبران دارای ظاهر جذاب تری می باشد. علاوه بر این مقاومت کابینت های نئوکلاسیک امروزه توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است. تنها عیب کابینت های نئوکلاسیک قیمت بیشتر آن ها نسبت به کابینت ممبران است.
اگر تمایل دارید در فضای آشپزخانه از کابینت با طرح بی نظیری استفاده کنید کابینت نئوکلاسیک می تواند برایتان انتخابی مناسب تر باشد.

منبع : پاراکس وود

امتیازدهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *