سبک نئوکلاسیک چیست و چرا تا این اندازه محبوب است؟

رنگ کابینت نئوکلاسیک

انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک و هماهنگی آن با فضای داخلی، اهمیت بسیار زیادی دارد. در خانه ما سبک های مختلفی برای طراحی انواع کابینت وجود دارد. اما درست است که یکی از محبوب ترین سبک ها، نمونه های نئوکلاسیک است. طرح کابینت نئوکلاسیک برای ایجاد محیط‌های پیچیده و بسیار شیک ایده‌آل است و در نتیجه باعث درخشش آشپزخانه شما می‌شود. در ادامه قصد داریم در مورد این کابینت و رنگ آن صحبت کنیم که طرفداران زیادی پیدا کرده است. اصولا کابینت هایی که به روش نئوکلاسیک ساخته شده اند، ظرافت و زیبایی چشمگیری را ساطع می کنند.

هنگامی که کلمه نئوکلاسیک ذکر می شود، معمولا این اصطلاح را به یک مقوله هنری مرتبط می کنیم. نئوکلاسیک در اصل یک جنبش هنری و ادبی است که در طول قرن هجدهم به وجود آمد و طرفداران زیادی را جذب خود کرد. این سبک مانند بسیاری از روندهای دیگر، معماری و دکوراسیون را نیز تحت تاثیر قرار داد. در حال حاضر سبک دکوراسیون نئوکلاسیک گزینه ای مناسب برای دکوراسیون داخلی بر اساس دستورالعمل های ساده، آنتیک و کلاسیک است.

یکی از نکات مهم در ترکیب بندی این سبک، انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک متناسب با فضای داخلی است. مانند دیگر گرایش ها در دکوراسیون داخلی ، سبک نئوکلاسیک نیز از ترکیب فرهنگ های مختلف ساخته شده است. به همین دلیل در فرهنگ های گوناگون، انتخاب طراحی، رنگ، سادگی و پیچیدگی می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال در کشورهای شرقی استفاده از رنگ های روشن تر و ملایم تر برای کابینت بندی رایج است. این در حالی است که کشورهای اروپایی، همچنان به تلفیق رنگ های کلاسیک اواخر قرن 18 با کابینت های نئوکلاسیک تاکید دارند.

نکات انتخاب بهترین رنگ برای کابینت نئوکلاسیک

یکی از مهم‎ترین موارد در سبک کابینت نئوکلاسیک، تنوع رنگ است. در مورد نئوکلاسیک، رنگ‎های خنثی غالب است که با رنگ های سفید، خاکستری یا بژ همراه است. آن‎ها آرامش و ظرافت را به فضا می‎آورند. برای دستیابی به تنوع بیش‎تر و مطابق با محیط می توانید آن‎ها را با رنگ های قوی و پر رنگ ترکیب کنید. رنگ هایی مانند قرمز، طلایی یا بنفش بیش تر به عنوان مکمل هایی برای طراحی جانبی کابینت های نئوکلاسیک در نظر گرفته می‎شوند. سایه رنگ ها در سبک دکوراسیون بسیار مهم هستند. در این مورد، می توانید از رنگ های غالب تیره با سایه های روشن استفاده کنید.

آشپزخانه ها با سبک کابینت نئوکلاسیک، باید با رنگ های روشن تزئین شوند. رنگ‎های قهوه ای، آبی و بنفش، به عنوان یک قاعده، اتاق را باشکوه تر می‎کنند، اما برای آشپزخانه مناسب نیستند. به عنوان رنگ اصلی، می‎توانید رنگ طلایی کم رنگ، بژ، آبی کم رنگ، گلبهی یا صورتی نزدیک به سفید را انتخاب کنید. برخی از طراحان رنگ خاکستری را به عنوان رنگ اصلی کابینت بندی معرفی می کنند. این تصمیم خیلی خوبی نیست، زیرا این سایه خود یک سبک طراحی است که مستقیما با نئوکلاسیک مخالف است. در موارد نیاز، استفاده از روشن ترین سایه‎های خاکستری مجاز است، اما به طوری که این رنگ اصلی نباشد.

اصولا بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک، رنگ سفید یا گلبهی روشن است. این رنگ تطبیق پذیری زیادی اجزای محیط دارد. به گونه‎ای که در اغلب طراحی های دکوراسیون، اعم از دکوراسیون تیره و روشن، می‎توان از این سبک رنگی استفاده کرد. کاتالوگ های رنگی کابینت های نئوکلاسیک، بیش‎تر بر روی رنگ‎های روشن با سایه های سبک و لطیف تاکید دارند. این سبک رنگی می تواند باعث بازتر دیده شدن آشپزخانه شما شده و فضاهای کوچک را وسیع تر نشان دهد.

رنگ های کابینت نئوکلاسیک

نحوه انتخاب بهترین رنگ برای کابینت نئوکلاسیک

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک را انتخاب کنید، راه های زیادی را لازم است طی کنید. این راه ها و روش ها در نهایت منجر به ایجاد یک دکوراسیون زیبا به سبک رومی و یونانی می شود. لازم است تمامی مراحل انتخاب تا خرید و اجرای کابینت نئوکلاسیک را با دقت مورد توجه قرار دهید. در ادامه شما را با این مراحل به صورت حرفه ای آشنا می کنیم. پس اگر مایل به کسب اطلاعات بیش تر هستید، ما را تا پایان این بخش همراهی کنید.
  • برای انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک، لازم است نسبت به رنگ سایر اجزای محیط نیز دقت داشته باشید. اصولا محیط های تیره، رنگ های تیره تری را برای کابینت بندی می طلبند. با این حال همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، سبک نئوکلاسیک بیش تر بر رنگ های روشن تاکید دارد. به همین منظور اگر دکوراسیون خانه شما سبکی تیره دارد، می‎توانید از یک رنگ ملایم با رگه‎های تیره برای اجرای کابینت نئوکلاسیک استفاده کنید.
  • انتخاب رنگ برای کابینت نئوکلاسیک، باید با طراحی کابینت هماهنگ باشد. اصولا طراحی های ساده، نیازمند استفاده از رنگ های روشن هستند. با این حال مجاز هستید برای طراحی های پیچیده تر، رنگ هایی بر پایه عسلی یا خاکستری را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که به همان اندازه ای که طراحی بر روی انتخاب رنگ کابینت تاثیر می گذارد، فضا نیز عامل مهمی است. برای فضاهای محدود، توصیه می شود از رنگ های روشن تر و لطیف تر استفاده کنید.
  • رنگ کابینت نئوکلاسیک، عامل مهمی در بازگشت به سبک کلاسیک است. برای تداعی شدن ظاهر کلاسیک خانه و آشپزخانه خود، می توانید از رنگ طبیعی و مصنوعی چوب برای اجرای کابینت استفاده کنید. رنگ های قهوه ای روشن و کرمی، مناسب ترین رنگ برای فضاسازی کلاسیک و قدیمی هستند.

هنگام انتخاب رنگ مناسب برای کابینت نئوکلاسیک چه کار کنیم؟

برای انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک، تصمیم گیری به صورت انفرادی و فردی کار بسیار دشواری است. به همین منظور و برای ایجاد فضایی مناسب، توصیه می کنیم از یک متخصص طراحی کمک بگیرید. معمولا این افراد آشنایی زیادی با رنگ بندی ها و ساختاربندی های دکوراسیون دارند. همچنین ترکیب بندی مناسب رنگ، طراحی، شکل و ظاهر انواع کابینت، نیازمند نظر تخصصی یک فرد کارشناس است. به همین منظور اغلب افرادی که مایل به طراحی آشپزخانه خود هستند، از تکنسین های معماری و طراحی کمک می گیرند. این افراد معمولا به صورت حضوری یا مجازی فضای مد نظر شما را بررسی کرده و مناسب ترین سبک نئوکلاسیک را انتخاب می‎کنند.

منبع : پاراکس وود

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *